2011

Major Prize Draws

Prize Description

Winners

1 4.95m Allison Alloy Boat with 70Hp Yamaha Motor & Dunbier   Trailer Aaron Birt
2 $10,000 in Cash Rhonda Charger
3 1.01ct Heart Cut Diavik Diamond Lara Touron
4 Lowrance  GPS   Chartplotter Rodd Schaeffer
5 4 day Houseboat Hire Including fuel Barry Craven
6 A 5 Day Trip Aboard MC Trinity Bay with Seaswift Phil Fanias
7 Engel MT80F Fridge/Freezer Joseph Gong
8 QantasLink flights to Cairns,   Accommodation at The Mecure Cairns Harbourside & Crocodile Explorer   Discovery Trip Lisa Paxton
9 Asus Laptop  & Xbox   360 Kinect Bundle Dale Holmquest
10 QantasLink Return Flights to   Cairns, Accommodation at The Mecure Cairns Harbourside  & Green Island Trip for 2 people Mary Singleton
11 Furuno Colour Sounder,    GME VHF Marine Radio & Aerial Katelyn McCahon
12 Engel MT45 Fridge/Freezer, 2 charis + Companion 2 Burner +   Bottle Gavin Jones
13 950lb TJM Winch, Pair of Britax   Xray Vision Spotlights & a TJM Recovery Kit Mandy Sheedy
14 QantasLink flights to Cairns   & Accomodation  at The Mecure   Cairns Harbourside for 2 people Brian Watts
15 Set of 4 Maxxis Big Horn    Mud Terrain 4WD Tyres Tania Dickinson
16 Engel MT45 Fridge/Freezer, Camp Oven, Jaffle Iron&   Fish  Smoker Ian Tebay-Dent
17 Makita Tool Package (Cordless Hammer Drill, Angle Grinder   & Recipro Saw) John Buccholz
18 Supertool 2.5Hp Air Compressor & Air Tools John Gill
19 4 Seater Outdoor Setting & Gazebo Kevin McDowall
20 6 m Tent, Camp table,    Webber Baby Q, 2 Chairs In a camp box Emma Kazamatias
21 Pizza Oven Murry Lammert
22 St Croix Rod, 52Ltr Tropical Ice Box & Binoculars John Thomas
23 Briggs & Stratton 450 Series Mower, Stihl Whipper Snipper   & Blower Russell Welby
24 320L Westinghouse Freezer with $200 Meat voucher Steven Borg
25 Engel SHX100 Generator Trent Gordon
26 Penn Powerstick Rod, Penn Spin   Fisher Reel, Tackle box, lures, line,bait bucket & Castnet Liam Parr
27 Fujifilm HS20, 8gb memory & 7 inch Kodak photo frame Kori Mason
28 6 Burner Grilled BBQ George Manantan
29 Stihl Gernie & Industrial Brushcutter Travis Soliesbury
30 Watersnake Electric Motor 105L Tropical Ice Box & Lures Ian Cardelli

Miscellaneous Results

  • Senior Lure Casting Winner – Gary Ohere
  • Runner Up – Phil Aspinall
  • Junior Lure Casting Winner – Alex Tyson
  • Runner Up – Dane Tyson
  • Senior Castnet Throwing Winner – Michael Stafford
  • Runner Up – Gavin Roberts
  • Junior Castnet Throwing Winner – Dane Tyson
  •  Runner Up – Aaron Singleton

Colouring In Competition

  • 6 & Under – Sharlie Brown
  • 7-9yrs – Kelly-Anne Motton
  • 10-12yrs – Ashley Moon

Early Bird Prize – Kylie Walling

Monster Raffle Winner – Michelle Kostecki

Diamond Raffle Winner – Tina Dawson

Best Presented Team Grim Reefers Senior Lure Casting Winner – Gary Ohere Runner Up – Phil Aspinall Junior Lure Casting Winner – Alex Tyson Runner Up – Dane Tyson Senior Castnet Throwing Winner – Michael Stafford Runner Up – Gavin Roberts Junior Castnet Throwing Winner – Dane Tyson Runner Up – Aaron Singleton

Photo Gallery

Comments are closed.